Nasza okolica

Niewiele jest tak interesujących i fascynujących miejsc a ponadto tak dobrze zorganizowanych turystycznie jak Karkonosze. Widać, że miejscowej społeczności wyjątkowo zależy na dobrej opinii odwiedzających ten rejon turystów.

Świetnym przykład jest Szklarska Poreba, która stała się niekwestowaną stolicą regionu, do której rokrocznie pielgrzymują tysiące turystów, niezależnie od pory roku. Tu zawsze jest pięknie.
Zimą ośnieżone stoki przyciągają spragnionych białego szaleństwa narciarzy, którzy odnajdują tu fantastycznie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi. Latem, chłód bijący od wodospadu Kamieńczyka daje orzeźwienie po dość stromym podejściu. Ponadto widoki jakie oferuje górujący nad miastem szczyt – Szrenica pozostają w pamięci jeszcze długo po powrocie do domu. Dostać się tu możemy na kilka sposobów. Na szczyt prowadzą dwa główne szlaki piesze, które wymagają jednak w miarę dobrej kondycji.
Dla tych którzy nie czują się na siłach, dostępny jest wyciąg krzesełkowy, który z centrum miasta dowodzi na samą górę. Stąd można wyruszyć zarówno na wschód, w kierunku Śnieżnych Kotłów, jak i na zachód, poprzez Halę Szrenicą w kierunku zachodniej granicy Karkonoszy.

Więcej zdjęć z Karkonoszy oraz okolic w galeriach

www.foto.wszklarskiej.net

www.tryzyg.pl

Atrakcje

Ski Arena

Przydatne linki